Aktuality a informace

  Hledej   

Nalezeno 8 záznamů z celkového počtu 8, zobrazeny 1. - 8.

26.3. 2020

Stanovisko výboru v souvislosti s pandemií COVID-19.

Důležitá informace

Čtěte více

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

Výbor České společnosti plastické chirurgie vyjadřuje svůj názor v souvislosti s pandemií COVID-19.

Výbor společnosti se plně ztotožňuje se závěry a doporučeními světových organizací ISAPS (Mezinárodní Organizace Estetické Plastické Chirurgie) a EASAPS. (Evropská Asociace Společností Estetické Chirurgie)

Je velmi pravděpodobné, že infrastruktura zdravotní péče a zdroje ve většině zemí na celém světě bude v nadcházejících týdnech přetížená kvůli šíření COVID-19, zejména pokud jde o péči o kriticky nemocné pacienty.

Na základě vědeckého rozboru současných znalostí a zkušeností lze předpokládat, že nadcházející týdny jsou pro průběh epidemie v Evropě a ve světě zásadní. Jasné je, že pokud omezíme počet sociálních interakcí, virus se bude šířit pomaleji, což nám umožní efektivněji léčit nemocné.

Je povinností nás lékařů, plastických chirurgů, dát jasný příklad. Je medicínsky a eticky neomluvitelné zatěžovat systém zdravotní péče možnými komplikacemi estetických výkonů bez ohledu na to, jak jsou nepatrné. Nemluvě o použití zdrojů (léky, materiály, pomůcky), které by se v nadcházejících měsících mohly stát nedostupnými. ISAPS a EASAPS doporučuje pozastavit všechny konzultace, ošetření (chirurgické i nechirurgické) a operace tak dlouho, dokud nebude situace jasnější. Pochopitelně je nutné i nadále zajišťovat veškerá nezbytná ošetření, nutné pro zachování zdraví či života pacientů.

Omezení sociálních kontaktů je jediná věc, kterou můžeme jako společnost přispět ke zpomalení šíření viru.

prof. MUDr. Andrej Sukop, Ph.D.                                           

26.3.2020

předseda České společnosti plastické chirurgie

9.7. 2019

Dopis předsedy ČSPCH a výsledky voleb pro období 2019-2023

Informace

Čtěte více

Dopis předsedy ke stažení zde.

Výsledky voleb do ČSPCH pro období 2019-2023 ke stažení zde.

27.11. 2018

Konference plastických chirurgů Visegrádské skupiny (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) - Visegrad Plastic Surgery Conference

Datum: 28.2.2019 - 2.3.2019

Čtěte více

Datum: 28.2.2019 - 2.3.2019 

Město: Polanica Zdrój 

Stát: Polsko 

www: www.vps-conference2019.pl

Jednací jazyk: angličtina

9.10. 2018

Předatestační kurz pro lékaře

5.-9. 11. 2018

Čtěte více

Přihlašování na předatestační kurz pro lékaře, který pořádá Klinika plastické chirurgie 3. LF UK a FNKV ve dnech 5.-9. 11. 2018, je možné zde online.

9.10. 2018

Nový web České společnosti plastické chirurgie

V říjnu 2018 jsme spustili novou verzi webové prezentace ČSPCh.

Čtěte více

Spustili jsme novou verzi webové prezentace ČSPCh. Kromě modernějšího designu je další výhodou i přehlednější struktura obsahu.

Novou verzi ocení uživatelé mobilních zařízení. Web je plně responzivní, což znamená, že jeho velikost se přizpůsobuje velikosti prohlížeče a tím je zajištěna snadná čitelnost.

11.9. 2018

Stanovisko prezidenta ISAPS

Stanovisko prezidenta ISAPS - International Society of Aesthetic Plastic Surgery (Mezinárodní společnosti estetické plastické chirurgie)

Čtěte více

Mezinárodní společnost estetické plastické chirurgie je největší mezinárodní společností certifikovaných plastických chirurgů na světě. Byla založena v r. 1970 a má více než 2900 členů ze 101 zemí. Jejími členy jsou nejznámější a nejrespektovanější rekonstrukční a estetičtí chirurgové z celého světa.

Jedním z našich nejdůležitějších poslání je kampaň za bezpečnost pacientů v současném globálním světě. Při pohledu na aktuální situaci v estetické chirurgii ve světě vidíme, že každý rok dochází k mnohým závažným komplikacím včetně úmrtí pacientů, způsobených nevhodnými chirurgickými výkony.

Přestože komplikace mohou nastat při jakékoliv operaci, u esteticko-chirurgických operací, prováděných řádně a plnohodnotně, vyškoleným lékařem bývá riziko výskytu závažných komplikací velmi nízké.

K tragickým komplikacím dochází tehdy, když lékaři z jiných oborů provádí esteticko-chirurgické výkony s nedostatečnými znalostmi a dovednostmi, které někdy spočívají v pouhém přečtení knihy nebo zhlédnutí instruktážního videa. Tito „specialisté“ často lákají pacienty pomocí efektní reklamy. Tento stav představuje závažný problém.

ISAPS vypracoval celosvětový edukační program pro plastické chirurgy, aby rozšířil jejích znalosti a dovednosti na poli estetické chirurgie. Cílem těchto aktivit je zvýšit bezpečnost pacientů podstupujících esteticko-chirurgický výkon. Přes veškeré snahy nemůže ISAPS zabránit komplikacím způsobeným lékaři, kteří nejsou plastickými chirurgy.

Ve snaze ochránit pacienty doporučuje výbor ISAPS, aby esteticko-chirurgické operace, zejména liposukce, modelace (zpevnění) prsou, redukční mamoplastiky (zmenšení prsou) a augmentace (zvětšení) prsou pomocí silikonových implantátů, prováděli pouze lékaři, kteří absolvovali kompletní trénink a jsou certifikováni místní společnosti plastické chirurgie a ministerstvem zdravotnictví příslušné země.

[poznámka editora: v ČR se jedná o Českou společnost plastické chirurgie www.chirurgie-plasticka.cz a Ministerstvo zdravotnictví ČR]

Není možné očekávat, že tento problém vyřeší lékařská etika sama. Pro zajištění bezpečnosti pacientů, podstupujících esteticko-chirurgický výkon, ISAPS doporučuje vznik regulačního systému v rámci legislativy jednotlivých států a vyzývá příslušné orgány, aby začali v tomto směru usilovat o vznik odpovídajících zákonů.

Susumu Takayanagi, MD
Předseda ISAPS

Lokesh Kumar, MD
Přeseda výboru pro bezpečnost pacientů

Překlad: P. Christodoulou, B. Zálešák

PARTNER STRÁNEK
Kontakty

Kontakty pro příspěvky

redakce@meditorial.cz