Hledej   

Nalezeno 6 záznamů z celkového počtu 6, zobrazeny 1. - 6.

VI. ročník setkání diabetologických týmů s odborníky na pohybovou aktivitu a psychology, 15. – 16. března 2013, Hotel Belvedere, Praha

28.3.2013

hlavní téma bylo „Jak se zdravě hýbat a vydržet u toho

hostem akce bude PhDr. Helena Suková, místopředsedkyně Asociace psychologů sportu České republiky, dříve vrcholová tenistka

Dovolte mi krátkou a hlavně čerstvou bilanci z právě zakončených „VI. psychologických dnů v diabetologii 2013“, které se podařilo připravit díky aktivitě plzeňského diabetologického centra a věrnému partnerství několika farmaceutických firem. Téma pohyb a diabetes přilákalo přes 60 posluchačů, což bylo o trochu méně než loňské téma dieta a diabetes. Tento trend se dal očekávat, neboť aktivní i pasivní vztah k pohybu je vždy ve stínu vztahu k jídlu a dietám.

V. ročník mezioborového semináře diabetologických týmů s psychiatry, psychology a psychoterapeuty
16. – 17. března 2012, Hotel Belvedere, Praha 7

22.12.2011

Hlavní téma: „ Proč je tak těžké dodržování redukční diety?“ Různý pacient, různý přístup.

Ve dnech 16.-17.3. 2012 se v Praze (hotel Belvedere) uskutečnil již V. ročník mezioborového setkání diabetologických týmů s psychology a psychiatry. Tato mezioborová setkání se konají pod záštitou České diabetologické společnosti ČLS JEP a jsou hlavní aktivitou Psychologické sekce při ČDS pod vedením Doc. MUDr. Silvie Lacigové, PhD. Pořadatelem akce je tradičně Diabetologické centrum LF UK a FN Plzeň, konkrétně MUDr. Zdeněk Jankovec, PhD. a MUDr. Michal Krčma , PhD.

Cílem těchto setkání je řešení vždy trochu „ nadstandardní“ problematiky diabetologie.

Hlavním tématem tohoto V. ročníku byla obezita. Nikoliv z pohledu počítání kalorií a vybírání těch nejvhodnějších potravin, ale hledání příčin, proč se nedaří dodržovat redukční diety. Obezita je velmi složité téma, které ale každodenně skloňujeme ve svých diabetologických ambulancích. Není nutné opakovat, že největší část našich klientů jsou nemocní s diabetem 2. typu a ti jsou až z 90 % obézní. Efekt redukce má u nich lepší dopad na kompenzaci diabetu než nejmodernější léky posledních let.

IV. mezioborového setkání psychiatrů, psychologů a diabetologických týmů
Hotel Iris, Praha, 18.-19. března 2011

5.4.2011

Ve dnech 18. a 19. března 2011 proběhl v pražském hotelu IRIS již IV. ročník mezioborového setkání psychiatrů, psychologů a diabetologických týmů, který tradičně pořádá doc. MUDr. Silvie Lacigová, Ph.D. a I. interní klinika FN v Plzni. Od prvního setkání 17.11.2007, kdy akce mapovala možnosti psychologické péče v diabetologii, došlo postupně k zúžení problematiky a celá akce byla letos věnována Konfliktům v diabetologické ambulanci.

PARTNER STRÁNEK
proLékaře.cz
Kontakty

Kontakty pro příspěvky

redakce@meditorial.cz